4 rzeczy, które musisz zrobić w święta
Święta Wielkanocne to dla mnie wyjątkowy czas, który traktuję przede wszystkim jako manifest mojej wiary. Nieodłącznym ich elementem, oprócz wielkich porządków, jest także spędzanie czasu z najbliższymi czy zwyczajna ucieczka od codzienności, na którą składa się wiele obowiązków, spotkań, wyzwań... 

Stworzyłam dla Was subiektywną listę czterech rzeczy, które musicie zrobić w święta. Są to dla mnie pozycje obowiązkowe podczas Świąt Wielkanocnych i mam nadzieję, że będzie to dla Was spora dawka inspiracji. Niech świąteczny czas będzie nie tylko okazją do założenia odświętnych ubrań ;) 

1. Poświęć czas bliskim 


Niby banalne, a tak często o tym zapominamy. Zasada jest prosta - święta to czas dla najbliższych. Z dala od wirtualnego świata, sprawdzania co 10 minut Instagrama czy powiadomień na Facebooku. Święta to czas na wspólne posiłki, rozrywkę czy zwyczajne nacieszenie się sobą, bo dobrze wiecie, że na co dzień często brakuje nam na to czasu. A jeśli nadal trudno Wam obejść się bez przebywania w sieci, zobaczcie pomysły na to, co robić będąc offline. Jak najbardziej aktualne podczas świąt. 


2. Upiecz domowe ciasto


Według mnie święta bez domowego ciasta to marne święta. Może i jestem tradycjonalistką, ale zapachu i smaku domowego ciasta nic nie zastąpi. Nawet jeśli na co dzień nie pieczecie, postarajcie się na święta zrobić domownikom niespodziankę. Wymaga to trochę czasu, ale zapewniam Was, że warto. Chyba, że dobrze o tym wiecie? ;)


3. Porzuć sprawy zawodowe


Święta Wielkanocne trwają w zasadzie zaledwie 2 dni, dlatego warto zapomnieć wtedy o sprawach zawodowych. Nie ważne, że czeka na nas sterta papierów do przejrzenia czy x projektów do zrealizowania. Nie stresujmy się tym podczas świątecznych dni. Taki odpoczynek od zawodowych obowiązków sprawi, że po tych paru dniach zasiądziemy do poszczególnych zadań o wiele bardziej wypoczęci i zmobilizowani, z kawałkiem świątecznego ciasta na talerzyku ;) 

4. Najedz się


Wszędzie trąbią o tym, by nie jeść dużo w święta. Uważam jednak, że warto dobrze się najeść. Takie smakołyki mamy okazję jeść bowiem często tylko podczas rodzinnych spotkań, a rozsądna ilość sernika, świątecznej kaczki czy sałatki wypróbowanej specjalnie na święta przez Twoją mamę na pewno nie zaszkodzi. Najedzenie się nie oznacza jednak przejedzenia, o czym warto pamiętać ;) 


Jak widzicie pozycje na moje liście obowiązkowych rzeczy w święta są bardzo ogólne. Dzięki temu możemy dopasować je do własnych potrzeb i upodobań, zostawiając miejsce na nasze hobby, ulubioną planszówkę czy wiosenny spacer. 


A Wy macie swoje ulubione zajęcia podczas świąt? Nie liczę tu domowych obowiązków, które jednak wraz z nastaniem Niedzieli Wielkanocnej szczęśliwie się kończą ;) 


P.S Ściskam Was bardzo świątecznie, życząc wszystkiego co najlepsze. Na blogu widzimy się po świętach, wypoczęci, wiosenni i gotowi podbijać świat!