Jak pobudzić swoją kreatywność - 5 pomysłów


jak być bardziej kreatywnymCzłowiek kreatywny, to według słownika języka polskiego "zdolny do tworzenia czegoś nowego, oryginalnego; twórczy, pomysłowy." Kreatywność to ostatnio bardzo modne słowo. Przyznam, że dopiero od niedawna dostrzegam jej plusy - śmiało mogę powiedzieć, że zaprzyjaźniłam się z kreatywnością. Oczywiście jest to poziom dla początkujących, ale jednak.

Większość z Was powie, że nie ma czasu na takie pierdoły. Może warto jednak zgłębić ten temat? Podrzucam Wam  5 banalnych sposobów na to, jak pobudzić swoją kreatywność:


1. BLOGUJ - nic tak nie pobudziło mojej kreatywności jak blogowanie. Serio. Robienie zdjęć, śledzenie blogosfery, promocja bloga w social mediach... to wszystko cholernie wpływa na moją kreatywność i ku mojej uciesze, nie tylko ja tak twierdzę. 

2. RYSUJ - tutaj jestem na poziomie hard początkującym, ale moje bazgroły zdobią codzienne notatki, kartki kalendarza czy listy to - do. Próbowałam też z kolorowankami dla dorosłych, ale jakoś mnie to nie kręci. 

3. PISZ RĘCZNIE - nie wyobrażam sobie nie pisać ręcznie. Elektroniczne notatki do mnie nie przemawiają. Przyznajcie sami, że własnoręcznie napisana lista to - do czy lista zakupów ma w sobie to coś. Zacznijcie właśnie od takich banalnych rzeczy, albo od razu rzućcie się na głęboką wodę i próbujcie swoich sił w hand letteringu - ja się wkręcam w to coraz bardziej!

4. PROWADŹ DZIENNIK / PAMIĘTNIK - kolejna przyjemna droga do pobudzenia własnej kreatywności. Sama prowadzę dziennik w najzwyklejszym, czarnym notesie z gumką, którego strony ozdabiam własnoręcznie. Pomagają mi w tym wszelkie cienkopisy, naklejki czy taśmy washi. Polecam!

5. ZAPRZYJAŹNIJ SIĘ Z INSTAGRAMEM - zacznij robić przemyślane zdjęcia, podglądaj innych użytkowników, których styl przypadł Ci do gustu. Ja wciąż próbuję ulepszać swoje zdolności na tym portalu, efekty możecie ocenić sami. Większy staż mam jednak na Pintereście, o czym mogliście przeczytać już w poprzednim wpisie :)


jak być bardziej kreatywnymNie bójcie się codziennej kreatywności. Większość ze sposobów, które przytoczyłam to tak naprawdę krótkie, wręcz banalne czynności, które pomogą Wam pobudzić własną kreatywność i polepszyć humor każdego dnia. 


Przekonałam Was? Śmiało dorzucajcie własne pomysły na to, jak pobudzić swoją kreatywność. Chętnie poznam Wasze sposoby!