Blog, a social media - zobacz, gdzie jeszcze mnie znajdziesz!


jak promowac bloga


W ostatnim podsumowaniu blogowym, mogliście przeczytać, że zaczynając przygodę z blogowaniem nie zdawałam sobie sprawy, że wiąże się z tym także poznanie social mediów. Teraz już wiem - blog i social media to połączenie, które ma spory wpływ na rozwój naszego miejsca w sieci. 


Dlaczego blog i social media to tak istotne połączenie?


- zyskujemy nowych czytelników

- promujemy własnego bloga

- ułatwiamy sobie funkcjonowanie w blogosferze


Nie mam książkowej wiedzy o social mediach. Trochę liznęłam temat, czytając odpowiednie ku temu blogi i poszperałam w sieci. Nie jestem też geniuszem, jeśli chodzi o prowadzenie i kreowanie się w internecie, ale zauważam na pewno pozytywne działanie social mediów, jeśli chodzi o promowanie bloga i pozyskiwanie nowych czytelników. 

jak promowac bloga

Miejsca, w których możecie mnie znaleźć i w których staram się aktywnie działać: 
Must have, Nie założyłam go wraz z założeniem bloga, ale Wam radzę tak nie robić. Fanpage to absolutna konieczność, jeśli chcecie promować własnego bloga w sieci. Co więcej, dla mnie jest to miejsce, w którym dzielę się rozmaitymi przemyśleniami czy zdjęciami, które nie urosłyby nigdy do rozmiarów blogowego wpisu. 


2. Instagram


Długo się przekonywałam do tego portalu. Wciągnął mnie jednak dość poważnie. Pojawiam się tam o wiele bardziej prywatnie, umieszczając szybkie kadry z mojej codzienności. Dodatkową zaletą jest fakt, iż zdobyłam dostęp do nieograniczonej inspiracji, chyba w każdej dziedzinie. Miłość od pierwszego wejrzenia. Zakładając konto otrzymałam dostęp do niezliczonych inspiracji. Cenię go także za wiele blogowych porad, które chłonę jak gąbka. Sama mam utworzonych kilka tablic, na które trafia oczywiście najwięcej zdjęć dobrej kawy ;)


4. Bloglovin


O przydatności tego portalu już pisałam - ułatwił mi on poruszanie się w blogosferze, dając jednocześnie możliwość darmowej promocji, która nie wymaga ode mnie praktycznie żadnych działań, oprócz założenia konta i podpięcia adresu własnego bloga. 


jak promowac bloga


Aktywność w social mediach wymaga sporej ilości czasu. Jeśli próbowaliście ogarnąć chociażby samego fanpage, doskonale wiecie o czym mówię. Aby nie zginąć w gąszczu social mediów najczęściej pomagam sobie planowaniem poszczególnych postów, ale to temat na osobny wpis. Na końcu prośba do Was - jeśli znacie ciekawe, przydatne książki o social mediach - będę wdzięczna za tytuły. Chciałabym w końcu rozgryźć je od strony merytorycznej. Wiecie, sesja minęła - czasu o wiele więcej i wracam powoli do normalności. 

  Liczę na Was!