Lekcje Madame Chic czyli jak być damą w XXI wieku?lekcje madame chic recenzja


Uwielbiam czytać poradniki. Lekcje Madame Chic pochłonęłam wręcz, czytając tę książkę gdzie się da - w tramwaju, w przerwie między zajęciami, a nawet i na nudnym wykładzie. Wspominałam już kiedyś, że bardzo lubię czytać książki o Francuzkach, takie w paryskim klimacie.

Lekcje Madame Chic to książka dla tych, którzy pragną zmienić coś w swoim życiu i cenią sobie elegancję. To doskonała lektura dla eleganckich kobiet oraz tych, które chcą zwiększyć siłę swojej kobiecości.

Autorka w każdym z rozdziałów porusza określoną dziedzinę i pokazuje, jak być chic na co dzień w domu, w pracy, podczas odpoczynku czy przyjmowania gości. Dom Madame Chic, opisany tak dokładnie na kartach książki wydaje mi się być domem eleganckim, a sama Madame Chic kobietą wręcz idealną, lecz nieco surową.

Nie wszystkie rady autorki oczywiście mi się podobają. Nie wyobrażam sobie na przykład nie posiadania dżinsów w swojej szafie czy chodzenia po domu w eleganckich ubraniach. Do siebie biorę jednak uczenie się przyjmowania komplementów oraz potrzebę podkreślenia swojej urody nawet gdy nigdzie nie wychodzę, bo z tuszem na rzęsach czy kremem BB na twarzy od razu czujemy się piękniejsze!

lekcje madame chic recenzja


Książkę czyta się lekko i szybko, tak jak większość poradników. Niektóre porady mogą wydawać się nieco odrealnione i trudne do zrealizowania w naszej rzeczywistości, ale warto poznać codzienność eleganckiej, francuskiej rodziny chociażby po to, żeby zwrócić uwagę na codzienne przyjemności, sztukę spokojnych posiłków czy przemyślanych zakupów.

"Czerpanie przyjemności z najbardziej prozaicznych rzeczy może stać się kluczem do szczęśliwego i fascynującego życia"Po przeczytaniu książki mam pewne postanowienia, które chciałabym wnosić w moją codzienność, a mianowicie: 


- dbanie o swój "domowy" wygląd (nie porzucając jednak dresów, ale dokładając delikatny makijaż)

- skupienie się na celebrowaniu posiłków - obiady niestety często jadam w pośpiechu, robiąc przy tym kilka innych rzeczy

- używanie rzeczy, które figurują jako "na potem" albo "na wyjątkową okazję" - czytaj piękna biała bluzka, która czeka od paru miesięcy na pierwszą wyjątkową okazję czy płaszcz, który śmiało można nazwać płaszczem na niedzielę do kościoła

- opanowanie sztuki dziesięciominutowego makijażu, na który składa się podkład, kredka do oczu, tusz, róż do policzków i szminka

- nauczenie się sztuki przyjmowania komplementów, by na słowa "ale masz fajny sweter" nie odpowiadać "no co ty, mam go już od paru lat i kupiłam na wyprzedaży".


Jeśli chcecie więc poczuć się jak w prawdziwym, eleganckim i perfekcyjnym francuskim domu, polecam lekturę Lekcje Madame Chic. To samo dotyczy kobiet, które chcą być bardziej pewne siebie, zadbane i kobiece na co dzień.


lekcje_madame_chic_recenzja

"Zwolnij tempo i staraj się nie żyć w wiecznym pędzie. Nie szczędź wysiłku, żeby nauczyć się być tu i teraz, aż zacznie ci to przychodzić naturalnie."


Co powiecie na temat tej książki? Macie ją już na swoim koncie czy może zachęciłam Was do lektury?