Czytam więcej - książkowe podsumowanie i mnóstwo plusów


książki które warto przeczytać


Jednym z celów na 2015 rok było: BĘDĘ WIĘCEJ CZYTAĆ. Udało się! Dziś z dumą patrzę na listę książek przeczytanych w 2015 roku, która, jak na mnie, jest naprawdę długa. Czytanie stało się dla mnie swego rodzaju odskocznią. Nie jestem już do tyłu z książkowymi nowościami i w końcu nie ma u mnie czegoś takiego jak nuda w tramwaju/autobusie/w kolejce. fajne książki do przeczytania


Co sprawia, że chętniej sięgam po książkę?


1. Czytanie jest dla mnie sposobem na relaks.

2. Po książkę sięgam jeśli mam wolny czas (dawniej spędzałam go najczęściej siedząc przed komputerem/ czytając gazety).

3. Czytanie jest sposobem na odskocznię od wirtualnego świata, który nie raz mnie męczy.

4. Dzięki blogowym recenzjom poznaje ciekawe tytuły.

5. Trzymam się postanowienia skompletowania sobie domowej biblioteczki.

6. Zaprzyjaźniłam się z ebookami, o czym pisałam już tutaj.

7.Odkryłam miejsca, w których książki można kupić naprawdę tanio. Kilka z nich wymieniłam tutaj.

8.Tworzę sobie listę książek do przeczytania, na której ląduje każdy tytuł, który mnie zaintrygował i zaciekawił. Polecam, bo pamięć zawodna ;)
jak czytać więcejCzytając więcej mogę także śmiało powiedzieć, jakie książki najbardziej lubię - rozczytuję się w poradnikach, ceniąc je za lekkość i praktyczność, ale nie gardzę także książkami, których akcja toczy się mniej więcej w XIX - sto wiecznej Polsce. 

Mój wynik za rok 2015 to 17 książek. Dumnie stwierdzam, iż wychodzi więcej niż jedna książka na miesiąc. Wniosek jest jeden - w tym roku trwam nadal w tym postanowieniu i postaram się przeczytać jeszcze więcej! Chcę także przeprosić się z bibliotekami, o których jakby, poza dziedziną naukową, zapomniałam.

Wyczekujcie Więc nowej listy książek na 2016, jednocześnie podpatrując te pozycje, które już są na moim czytelniczym koncie. Lista "Do przeczytania" ciągle się rozrasta i na pewno będzie w czym wybierać ;)


Trzymajcie kciuki!