Mój planner i kalendarz czyli organizacja na 2016 rok


kalendarz planner do wydrukowania


Jeśli szukacie idealnego plannera na pewno wiecie jakie to skomplikowane mimo dostępności tego typu akcesoriów na rynku. Ja sama każdego roku testuję jakby nowy system planowania, który wciąż udoskonalam i urozmaicam. Na jesiennej wishliście widzieliście planner Filofax, który skradł moje serce. Jego cena według mnie jest jednak bardzo wysoka, dlatego rozpoczęłam poszukiwania zamiennika, który będzie równie ładny i równie funkcjonalny!


Dlaczego akurat planner typu Filofax?


W Filofaxach urzekła mnie funkcjonalność, którą osiągamy dzięki możliwości wpinania poszczególnych kartek, a co za tym idzie - dokładania wyposażenia kalendarza według naszego uznania. Do tego dochodzi spory wybór darmowych kalendarzy i plannerów, które pozwalają na stworzenie tego własnego, wymarzonego. Kalendarze i plannery dostępne na rynku zawsze mają coś co mi w nich nie pasuje, dlatego samodzielna kompozycja w moim przypadku jest świetnym rozwiązaniem!Jak wygląda mój kalendarz/ planner na 2016 rok? 


planner DIYplanner DIY


Wybrałam format A5, ponieważ taki najbardziej lubię - jest w sam raz! Środkowe kieszonki wypełniłam karteczkami i innymi "przydasiami", które pomagają w codziennym planowaniu i wypełnianiu kalendarza. Dodatkowo wykonałam chwościkową zakładkę DIY, co zajęło mi dosłownie 5 minut. 


planner DIY


Środek kalendarza to miesięczne przekładki, wraz z całościowym podglądem umożliwiającym podgląd wydarzeń w danym miesiącu. Na początku wpięłam także kartę z datami urodzin oraz kalendarz roczny - dla własnej wygody. Wszystko to zaczerpnęłam z Pinterest, na którym znajdziecie naprawdę mnóstwo darmowych plannerów, kalendarzy i grafik do wydrukowania. Dzięki grubszemu papierowi elementy te stanowią przekładki, dodatkowo upiększające i czyniące kalendarz wygodniejszym w użyciu. 


kalendarz DIY


Do codziennego planowania wybrałam układ tygodniowy, bo z własnego doświadczenia wiem, że właśnie taki najbardziej mi odpowiada. Tutaj wykorzystałam Kalendarz Zorganizowanej Kobiety, który udostępniła na swoim blogu Niebałaganka. I tak miesiąc po miesiącu mogę wszystko wypełniać, do ozdoby wykorzystując nieśmiertelne Washi Tape oraz różnorodne naklejki. Rozpiskę tygodniową drukowałam już w domu na zwykłym papierze, dzięki czemu koszty całego przedsięwzięcia były jeszcze mniejsze. 


planner DIY


Korzystając z możliwości własnego komponowania zawartości kalendarza uwzględniłam także różnorodne przekładki - ta widoczna na zdjęciu to nic innego jak przekładka ze zwykłego kołozeszytu A5, który niegdyś służył mi na uczelni. kalendarz planner DIY


Nie mogę się doczekać Nowego Roku, kiedy zacznę używać mojego kalendarza. Czy jest idealny? Na pewno nie, ponieważ sama po sobie wiem, że potrzeby w tej dziedzinie ciągle się zmieniają, tak samo jak moje upodobania. Z chęcią jednak wypróbuję tego typu sposób planowania, stworzony samodzielnie, dzięki czemu jest bliski ideałowi ;) 


Jak się Wam podoba? Bierzecie pod uwagę planowanie w tego typu kalnedarzu/ plannerze? 
Jeśli macie swoje sprawdzone sposoby - chętnie je poznam!