Pomysły na piątkowy wieczór - jak się zrelaksować?

jak_spedzac_wolny_czas


Piątkowe wieczory to dla mnie chwile jakby magiczne. Nigdzie nie muszę wychodzić, nie myślę co jutro ubrać i załatwić, a jedyne moje zajęcie to delektowanie się wolnym czasem, który najchętniej dzielę z moim mężczyzną. Piątek wieczór to zdecydowanie moja ulubiona pora w całym tygodniu! Do tego dochodzą także weekendowe rytuały, które sprawiają, że wolne dni są odskocznią od codzienności. 

Nie ważne czy w ciągu tygodnia jesteś zabiegana czy masz za sobą wolniejsze dni. Piątkowy relaks należy Ci się bezwzględnie, pamiętaj o tym. Wiem, że łatwo mi to mówić, bo nie jestem jeszcze ani żoną, ani matką, ale wierzę, że chwila dla siebie cenna jest na każdym etapie życia.
Znajdź czas tylko dla siebie i naładuj akumulatory. Świat od razu stanie się piękniejszy! 


1. Nie planuj i nie podejmuj domowych obowiązków


jak_spedzac_wolny_czas


Nie myśl o tym, co będzie jutro, co zjecie na obiad czy ile zajmie Ci sprzątanie po całym tygodniu. Nie zaczynaj też sprzątania, bo wtedy magia piątkowego wieczoru pryśnie jak bańka mydlana. Dla mnie piątkowy wieczór to czas tylko dla siebie, dla nas, dla relaksu. Spróbuj - spodoba Ci się!


2. Wybierz dobry film i kup sobie coś na przekąskę


wolny_czas_co_robic


Po całym tygodniu należy Cię namiastka prawdziwego kina. Wybierz coś, co chciałaś obejrzeć od dawna, ale ciągle nie było na to czasu. Kup sobie orzeszki/ chipsy czy co tam lubisz najbardziej i oddaj się relaksowi. Na ramieniu ukochanej osoby oglądanie filmów to już w ogóle fajna sprawa!

3. Zrób sobie domowe SPA


jak_sie_odprezyc


Nic nie relaksuje lepiej, niż gorąca kąpiel i pielęgnacyjne rytuały. Relaks zapewniony, a do tego masz gwarancję, że w wannie będziesz mieć czas tylko dla siebie. Nie przejmuj się tym, że w domu prawdopodobnie tworzy się kolejka do łazienki ;) 


4. Posłuchaj muzyki, którą uwielbiasz

jak_odpoczac


Często w piątkowe wieczory odpalam głośno muzykę, co mnie bardzo relaksuje. Nie wiem czy Wy też tak macie, ale ja lubię najbardziej muzykę z głośników, bo ta słuchana przez słuchawki już nie potrafi mnie tak zrelaksować i naładować pozytywną energią (jestem jakaś dziwna? :D ) . Wypełniając pokój muzyką mogę przez chwilę próbować nie myśleć o niczym, co Panowie potrafią jednak dużo częściej ;) 


5. Poczytaj książkę


co_robic_w_weekend


W ciągu tygodnia najczęściej nigdy nie ma dobrej pory na czytanie. Nawet przed spaniem, bo po całym dniu wrażeń zwyczajnie chce mi się bardzo spać. W piątkowy wieczór można to śmiało nadrobić, zwłaszcza, że w sobotę nie nastawiam budzika. Książka, koc, kawa lub herbata i relaks gwarantowany. Brzmi banalnie, ale działa! 


Jak podchodzicie do piątkowych wieczorów? Jest to dla Was czas totalnego relaksu czy próbujecie nadgonić niedociągnięcia powstałe podczas tygodnia i zmniejszyć sobotnie obowiązki? A może macie własne, sprawdzone sposoby na piątkowy wieczór?