Plusy ebooków subiektywnym okiem czyli jak przekonałam się do elektronicznych książek


ebooki jak czytacJeszcze do niedawna wzbraniałam się przed ebookami. Byłam przekonana, że nic nie zastąpi zapachu nowej książki, który uwielbiam. Zostając jednak właścicielką iPada, który stał się moim codziennym towarzyszem, postanowiłam spróbować. Przekonał mnie także codzienny widok w tramwaju, w którym coraz więcej osób czyta właśnie elektroniczne książki. Skoro iPada mam praktycznie zawsze przy sobie, czemu nie spróbować zaprzyjaźnić się z ebookami? Udało się! Przyjaźń ta trwa obecnie w najlepsze i jeśli chcę przeczytać coś nowego, sprawdzam także ofertę wśród elektronicznych książek. Nie oznacza to oczywiście, że porzuciłam całkiem tradycyjne książki. Są pozycje, których nie wyobrażam sobie mieć jedynie w postaci elektronicznej - to właśnie one zdobią moją domową biblioteczkę. 


ebooki plusyEbooki - jakie są ich największe plusy? 1) PODRĘCZNOŚĆ - wrzucając iPada do torebki biorę jednocześnie ze sobą całą biblioteczkę moich elektronicznych książek. Dzięki temu czytam co chcę i kiedy chcę, bez potrzeby dźwigania kilku pozycji, które zawsze obciążają damską torebkę, która i tak już jest zawsze przeładowana ;)


2) OSZCZĘDNOŚĆ - ebooki są tańsze niż tradycyjne książki. Możecie sami porównać ofertę - kupując ebooki oszczędzacie sporą sumę pieniędzy, co w przypadku osób czytających dużo i często daje niezłą kwotę. 


3) ŁATWOŚĆ KUPOWANIA - wystarczy przecież jedno kliknięcie i przelew. Nie czekamy na dostawę, nie musimy udawać się do punktu odbioru - książka po chwili jest już na naszym sprzęcie, gotowa do przeczytania!


4) WYGODA - czytanie ebooków jest naprawdę wygodne! Jeśli posiadasz właściwą ku temu aplikację ( ja jestem wierna aplikacji iBooks), czytanie będzie przyjemnością. Poszczególne strony przewijają się bowiem jak kartki w prawdziwych książkach, a ty możesz dopasować sobie odpowiednie oświetlenie. Do tego jednym kliknięciem tworzysz wirtualną zakładkę w książce, aby po otwarciu pliku następnym razem od razu powrócić do momentu, w którym skończyłaś.


5) BRAK GROMADZENIA NIEPOTRZEBNYCH KSIĄŻEK - każdemu z nas czasem zdarza się kupić książkę, która okaże się nudna lub zupełnie inna niż oczekiwaliśmy. Jeśli kupujemy wersję tradycyjną, takie pozycje najczęściej zalegają potem nasze półki, chyba że jakimś cudem uda nam się znaleźć drugiego właściciela. Inwestując w ebooka porządek w księgozbiorze robicie jednym przesunięciem palca, a poza tym nielubiane książki nie zajmują wcale dużo miejsca na wirtualnej półce. 

darmowe ebooki

Jaka jest Wasza opinia o ebookach? Przekonaliście się, czy nadal jesteście stuprocentowo wierni tradycyjnym książkom, które obłędnie pachną świeżym drukiem?