Jak zwiększyć produktywność podczas pracy w domu? 5 wskazówekjak być bardziej produktytwnym


Jeśli praca w domu, często polegająca na realizacji różnorodnych zleceń, jest Twoją codziennością z pewnością znasz to uczucie, kiedy czas ucieka Ci przez palce. Zabierasz się oficjalnie do pracy, ale efekty nie są zadowalające i kilka razy już złapałaś się na bezmyślnym przewijaniu Facebooka czy sprawdzaniu najnowszych informacji na głównej stronie Onetu.


Jak zwiększyć produktywność podczas pracy, skoro jest ona naprawdę ważna?

1. Zorganizuj sobie miejsce do pracy


Nie szkodzi, że nie masz biurka rodem z Pinterestowych inspiracji - ogarnij kuchenny stół, zostaw na nim tylko komputer i inne potrzebne Ci do pracy rzeczy.
Przemyśl także swoje położenie tak, abyś chcąc zjeść obiad nie musiała zwijać/ przenosić swojego miejsca pracy. Unikniesz zbędnego przerywania niedokończonych zleceń oraz przenoszenia się z powodu obiadu pozostałych domowników.


2. Pozbądź się rozpraszaczy 


Definitywnie wyłącz wszelkie social media. Jeśli zostawisz kartę z Facebookiem czy innym portalem to ciągle będzie Cię kusiło jego odświeżanie, a co za tym idzie - utkniesz na dobre 20 minut przy oglądaniu kolejnych selfie znajomych. Nie martw się, pooglądasz sobie po pracy!


3. Zrób wcześniej zakupy


Nie wiem czy też tak macie, ale ja podczas pracy czy nauki zawsze coś podjadam. Dlatego wcześniej zaopatruję się w moje ulubione produkty, bo dzięki temu unikam pokusy wycieczki do sklepu, która zawsze zajmuje więcej czasu niż przewidywałam, biorąc pod uwagę konieczność ubrania się, ogólnego ogarnięcia i stania w kolejce.


4. Zaplanuj przerwy


Pracując w domu przerwy są konieczne, ale warto zaplanować je wcześniej. Dzięki temu unikniesz przypadkowego odrywania się "tylko na 5 minut", a podczas zerkania na komputerowy zegar będziesz wiedzieć, ile jeszcze zostało Ci czasu do przerwy. To na pewno Cię zmotywuje!


5. Wyskocz z piżamy i zjedz pożywne śniadanie


Siedząc przed komputerem w piżamie, trzymając w jednej ręce kromkę chleba, jednocześnie drugą próbując sklecić fragment tekstu, prawdopodobnie niewiele zdziałasz. Wstań wcześniej, zjedz porządne śniadanie, które doda Ci energii na cały dzień i koniecznie wyskocz z piżamy. Zobaczysz - od razu lepiej!


jak być bardziej produktywnym


Celowo opuściłam wskazówkę w postaci ustalenia listy zadań na dany dzień, bo uważam to za coś oczywistego. Zawsze, zanim położę się spać, ustalam plan kolejnego dnia i budząc się rano od razu mogę wcielać go w życie! Jakie są Wasze sposoby na zwiększenie produktywności? Macie inne, sprawdzone triki? Chętnie je przetestuję! ;)