Darmowe ebooki dla blogerów - przydatna lista

ebooki dla blogerów

Blogując nieustannie się rozwijamy, a co za tym idzie - poszukujemy nowych inspiracji i chcemy zdobywać nowe umiejętności. Tak jest przynajmniej ze mną i moim blogowaniem, które z dnia na dzień coraz bardziej mnie wciąga. 

W dzisiejszym wpisie przygotowałam dla Was listę darmowych ebooków dla blogerów. Jeśli przekonaliście się do ebooków tak jak ja, korzystajcie śmiało! Uważam, iż publikacje tego typu są szalenie przydatne - możemy zyskać interesującą nas wiedzę i udoskonalić swój warsztat, idąc za poradami bardziej doświadczonych blogerów bądź specjalistów w danej dziedzinie.Darmowe e- booki, które znalazłam w sieci i polecam : 


1. Podręcznik początkującego blogera  z bloga Plasterek Cytryny - lektura jednak nie tylko dla początkujących. Sama znalazłam w nim wiele przydatnych informacji. O wielu sprawach nie miałam pojęcia. Solidna publikacja, warta przeczytania. EDIT: Blog już niestety nie funkcjonuje, a bardzo szkoda!

2. Jak pozycjonować bloga od Kameralnej - bloga na pewno znacie - profesjonalizm w każdym calu. E - book przygotowany przez Dorotę nie mógł być inny - zbiór przydatnych informacji o tym, jak skutecznie pozycjonować bloga. Myślę, że przyda się każdemu.

3. Jak rozliczać przychody z bloga - e - book udostępniony przez firmę inFakt - tytuł mówi sam za siebie. Ogrom darmowej wiedzy, informacje od specjalistów w tej dziedzinie. Niewątpliwie przyda się każdemu, kto planuje lub dopiero zaczął zarabianie na blogu, a zagadnienia związane z umowami, rozliczaniem się, ZUSem i podatkami są dla niego czarną magią.

4. 10 porad jak blogować zgodnie z prawem autora bloga Prakreacja - kolejny, darmowy e - book z wiedzą specjalistyczną, który jest prezentem na dzień blogów. Wiedza potrzebna każdemu blogerowi, bez względu na poziom zaawansowania w blogosferze czy dalsze plany.

5. Poradnik dla blogerów stworzony przez Blokotka - kolejna dawka blogowej wiedzy dla tych, którzy chcą poruszać się po blogosferze sprawniej i bardziej profesjonalnie. Blokotka na pewno kojarzycie dzięki szablonom, które udostępnia na swoim blogu. Sama posiadam jeden z nich i jestem bardzo zadowolona!

6. Rozgryź WordPressa  - kolejne dzieło Blokotka, idealne dla tych, którzy mają blogi na WordPressie i chcą go lepiej poznać, by ulepszać swoje miejsce w sieci.

ebooki dla blogerów

 
Jak widzicie pogłębianie wiedzy o blogosferze i blogowaniu dzięki uprzejmości i umiejętnościom innych w dużej mierze może być darmowe. Świetna robota autorów sprawia, że zdobywamy nową wiedzę, jakże pomocną na każdym etapie prowadzenia bloga. Sama bardzo chętnie korzystam z wymienionych powyżej e - booków - przy dobrej kawie chłonę nową wiedzę i czuję, że blogowanie to prawdziwa pasja!


Ciekawa jestem czy Wy korzystacie z darmowych e - booków dla blogerów i czy stworzona przeze mnie lista będzie dla Was przydatna? A może znacie jeszcze inne darmowe publikacje, do których ja nie dotarłam?