Proste DIY - wakacyjny album po raz pierwszy


jak zrobić album na zdjęcia

Od zawsze uważałam się za osobę, która ma dwie lewe ręce do wszelkich prac manualnych. Co więcej, specjalnie się nawet za nie nie zabierałam, bo mnie to nie interesowało. No, może poza paroma próbami, które nie zawsze wyszły tak jak chciałam. Do czasu.

Odkąd bloguje zaczęłam robić o wiele więcej zdjęć. Zaczęłam także przywiązywać większą wagę do fotografii, estetyki i kreatywności.
Zainspirowana albumami DIY, scrapbookingiem i starannie prowadzonymi organizerami postanowiłam spróbować własnych sił. I stało się! Powstał album DIY ze zdjęciami z wakacji, którego zrobienie okazało się banalnie proste!


Przy tworzeniu pierwszego albumu DIY bardzo pomocne okazały się wpisy Kasi z WorQshop i dziewczyn z Zrób to, no!, które pokazały jak krok po kroku wykonać własny album ze zdjęciami. Chwała im za to!

album jak zrobić

 Czego użyłam do wykonania tego albumu?


Podstawą były oczywiście wywołane wcześniej zdjęcia i różne pamiątki z wakacji. Wykorzystałam też w większości to, co miałam pod ręką czyli kolorowe papiery, ścinki i różne "przydasie", które skrywałam gdzieś w szufladach. Do tego dorzuciłam washi tape, tekturę zakupioną z myślą o okładce, kolorowe długopisy, flamastry i serwetki, z których zrobiłam scrapbookingowy papier, oglądając wcześniej filmiki instruktażowe na YT.
Najtrudniejsze (według mnie) było wykonanie bazy, na którą złożyły się kartki z bloku technicznego i tektura, posklejane ze sobą washi tape (tak jak zapewniała Kasia, nic się nie rozpada!). Na tylnej okładce zrobiłam też kieszonkę, która ułatwia mi przechowywanie bibelotów z odwiedzonych przez nas miejsc.


Po wykonaniu bazy i ozdobieniu okładki została mi do wykonania najprzyjemniejsza część, którą było rozmieszczenie zdjęć i ozdabianie poszczególnych kart. Efekty znajdziecie na poniższych zdjęciach:
Jest kolorowo, wakacyjnie, z dużą dawką wspomnień -  czyli tak jak lubię! Wkleiłam też dużo naszych zdjęć (nie koniecznie szalonych selfie) i starałam się pokazać najważniejsze wspólne chwile. Album okazał się świetną pamiątką i choć lato skończyło się dopiero co, już do niego wracam i za każdym razem przeglądam z uśmiechem nasze wakacyjne zdjęcia.  

 
Jak podoba się Wam moje proste DIY? Robicie też takie albumy albo czy w ogóle wywołujecie zdjęcia? 
Jestem bardzo ciekawa Waszych opinii, zwłaszcza, że dopiero zaczynam przygodę z robieniem takich cudaśnych rzeczy i uwaga - wkręciłam się! ;)