Jak spędzić wolny czas czyli jesień w górach


wycieczki po górach


"Wokół góry, góry i góry
I całe moje życie w górach
Ileż piękniej drozdy leśne śpiewają
Niż śpiewak płatny na chórach"Ostatni wakacyjny dzień zapowiadał się całkiem zwyczajnie. Wiecie - zeszyty, blog, ogarnianie spraw uczelnianych plus ubolewanie nad tym, że nadszedł kres studenckich wakacji, które, jak zawsze - zleciały za szybko.


Wystarczyło jednak parę sms - ów, spojrzenie na cudowne, jesienne słońce i po chwili, dopijając w pośpiechu poranną kawę wiedziałam już jak spędzić wolny czas. Wybór padł na miejscową górę w otaczającym nas od dzieciństwa Beskidzie Wyspowym. Uwielbiam wędrówki po górach!

jak aktywnie spędzać czas


Zapach jesiennego lasu, promienie słońca plus obecność ukochanej osoby zadziałały naprawdę kojąco. Szumiące pod nogami liście, porozrzucane szyszki i powolna wspinaczka połączona z rozmowami o życiu okazało się strzałem w dziesiątkę.

W końcu dotarliśmy na szczyt, by wylegiwać się leniwie w promieniach jesiennego słońca, posilić się drożdżówką i herbatą, które wylądowały w pośpiesznie pakowanym rano plecaku i delektować CISZĄ, SPOKOJEM i WSPÓLNIE SPĘDZONYM CZASEM.


jak spędzać czas jesienią

wolny czas co robić

jak spędzać wolny czas aktywnie
jak aktywnie spędzać czas


W ten oto sposób przywitałam jesień, która w górach jest zachwycająco piękna. Nie jest to moja ulubiona pora roku, ale leżąc na trawie i ze szczytu spoglądając na rozpościerającą się panoramę (mrużąc oczy w słońcu) stwierdzam, że Pani Jesień da się nawet lubić! Do tego takie wycieczki sprawdzają się doskonale, jeśli zastanawiamy się, jak aktywnie spędzać wolny czas. 

Wróciliśmy pełni energii, nabuzowani leśnym, rześkim powietrzem, a na pożegnanie, tuż przy wyjściu z lasu, wyszła (a raczej wyleciała) sarna. Jej tempo było tak zaskakujące, że nie zdołałam wygrzebać telefonu, by zrobić zdjęcie ;) 


beskid wyspowy gdzie iść

jak aktywnie spędzać czas


Pozdrawiam Was jesiennie i przesyłam trochę leśnego powietrza :)