Gdzie szukać pracy na studiach? Praktyczne wskazówki


gdzie szukac pracy


Student to według niektórych swego rodzaju pasożyt, który żyje na utrzymaniu swoich rodziców, nieustannie imprezuje i śpi do południa. Jednakże tych, którzy pracują jednocześnie studiując jest coraz więcej, bo jak wiecie - własne zarobione pieniądze wydaje się najlepiej!

Gdzie szukać pracy będąc studentem? 


Jeśli zaczynasz dopiero przygodę ze studiowaniem albo właśnie podjąłeś decyzję, że pora skończyć z nicnierobieniem to miejsca, w których możesz szukać pracy jako młody, szczęśliwy i ambitny człowiek, będą dla Ciebie cennym drogowskazem.


1. Gumtree

 Jeśli chodzi o pracę dla studentów, serwis ten jest moim faworytem. Dlaczego? To właśnie tam dostrzegam najwięcej pracy dorywczej, tymczasowej czy w niepełnym wymiarze godzin. Oprócz tego ogłoszenia mniejszych firm, które chętnie przyjmą osoby jeszcze się uczące oraz poważniejsze ogłoszenia od których możesz zacząć swoją karierę, zgodną z kierunkiem studiów. A Ty, jako student, właśnie takiej pracy potrzebujesz, bo nie oszukujmy się - pełnego etatu nie jesteś w stanie wyrobić ( no, chyba, że pojawiasz się na uczelni tylko gościnnie ), a jeśli jesteś już bliżej końca przygody ze studiowaniem, warto rozejrzeć się za "poważniejszą" pracą.

2. Olx


Tutaj bardzo podobnie do Gumtree. Co więcej, to właśnie tam znalazłam swoją pierwszą studencką pracę. Ogłoszeń mnóstwo, naprawdę jest w czym wybierać, zwłaszcza jeśli studiujesz w typowo studenckim mieście. Czasem tylko denerwują mnie powtarzające się ogłoszenia.

3. Lokalne serwisy ogłoszeniowe


One wciąż żyją i mają się znakomicie! Jeśli szukasz pracy dorywczej, albo chcesz wykonać tylko konkretne zlecenie, to największe prawdopodobieństwo jest, że właśnie tam je znajdziesz. Ulotki, degustacja, hostessy czy opiekunka dla dziecka - to tylko przykłady, jedne z wielu!

4. Studenckie biura karier


Miejsce dla tych, którym zależy nie tylko na pieniądzach, ale i na tym, żeby pracować w swoim zawodzie, albo chociaż w zbliżonej branży. Od czegoś trzeba przecież zacząć. W takich miejscach znajdziesz częściej "poważniejsze" ogłoszenia od większych i mniejszych firm, które potrzebują studentów bądź absolwentów.

5. Tablice ogłoszeniowe


One też w dalszym ciągu dobrze się mają - nie bagatelizuj ich. W tego typu miejscach można znaleźć prawdziwe perełki, pracę od zaraz czy taką z pełni elastycznym grafikiem. Mówiłam już, że od czegoś przecież trzeba zacząć i gdzieś w końcu zarobić swoje pierwsze, własne pieniądze.

6. Znajomi 


Zastanawiałam się czy nie umieścić tego punktu na pierwszym miejscu, ale uznałam, że tutaj będzie korzystniej - ile razy już słyszałam hasła typu "nie chcę pracować po znajomości". Naprawdę? Gdyby mnie ktoś zaproponował fajną pracę, polecił mnie osobom trzecim albo zwyczajnie wstawił się za mną, brałabym. Plusów jest wiele - jedne z nich to na pewno pewne miejsce, w którym ktoś już pracuje/ pracował, mniejsze ryzyko trafienia na oszusta czy zwyczajnie większe prawdopodobieństwo dogadania się w kwestiach grafiku, co dla studenta jest niezmiernie istotne. Dlatego jeśli szukasz pracy, zorientuj się najpierw wśród znajomych, wykorzystaj swoje kontakty - może akurat czeka na Ciebie praca i nie musisz już przeglądać godzinami portali ogłoszeniowych?


gdzie szukac pracy na studiachCiekawa jestem jakie są wasze praktyczne porady i wskazówki w tej dziedzinie. Pracujecie bądź pracowaliście będąc na studiach? Jeśli tak - co dorzucilibyście do mojej listy?