4 powody, dla których staram się polubić jesień


co robić jesienią

Stało się. Gościmy jesień od kilkunastu dni w naszym kraju. Nie wiem jak Wy, ale ja nie należę do osób, które ją uwielbiają, bo wciąż tęsknie do lata: do słonecznych, gorących dni, kąpieli w basenie, obecnych wszędzie owoców i wychodzeniu z domu z gołymi nogami... 

Postanowiłam jednak, że nie można ciągle narzekać, że trzeba się ogarnąć
i po głębszej analizie znalazłam nawet kilka PLUSÓW JESIENI, którymi chcę się z Wami podzielić: 


1. Długie wieczory


Gdy nadchodzi koniec sierpnia zawsze ubolewam, że dzień się kurczy, co wtedy zaczyna być już bardzo zauważalne. Wraz z jesienią nadchodzą jednak długie, a raczej dłuższe wieczory, za którymi jednak tęsknię! To wtedy zapalam świece, które tworzą wyjątkowy nastrój w mieszkaniu, zatapiam się w lekturze czy mam czas na ulubiony film/serial. No, a to przecież duży plus!

 2. Delektowanie się herbatą


Należę do osób, które latem herbaty praktycznie w ogóle nie piją. Pierwszymi oznakami zbliżającej się jesieni jest więc gorący kubek ulubionej herbaty, która świetnie komponuje się z ciekawą książką. Zresztą ten zestaw (herbata i książka) jest bardzo fotogeniczny, prawda? Do tego dołącza szarlotka lub ciasto śliwkowe na kruchym spodzie - wtedy jesień nawet da się lubić!

3. Paleta barw na zewnątrz


No dobra, czasem leje, wieje i nie chce się nam w ogóle wychodzić z domu, ale bądźmy optymistami - mamy w Polsce przecież piękną, złotą jesień, która jak już zdecyduje się z nami zostać na dłużej to zachwyca nas wachlarzem barw. Moja ulubiona to BORDO, który kojarzy mi się z jesienią najbardziej!

4. Zbliżające się święta


Denerwuje mnie strasznie, kiedy zaraz po Wszystkich Świętych do galerii handlowych wjeżdża ubrana już choinka, ale niedługo po tym zaczyna się Adwent i niezwykle fajny, radosny czas oczekiwania na kolejne święta w naszym życiu!Przytaczając plusy jesiennych dni nawet się do niej trochę przekonałam, a Wy? 
Należycie do fanów jesieni czy wręcz przeciwnie?