Skąd wziąć fajne zdjęcia na bloga? Darmowe banki zdjęć, z których korzystam
Darmowe banki zdjęć to dobrodziejstwo naszych czasów. Kto zgadza się ze mną? Są idealnym rozwiązaniem wtedy, gdy nie mamy zdjęcia odpowiedniego do poszczególnego wpisu albo co więcej, nie posiadamy dobrego aparatu i nie chcemy zaśmiecać bloga zdjęciami o jakości tostera.


W sieci znajdziecie mnóstwo banków ze zdjęciami, także tych darmowych. Przed pobraniem zdjęcia zwróćcie jednak uwagę na rodzaj jego licencji, ponieważ tylko oznaczenie CC0 oznacza, że autor zrzekł się wszelkich praw autorskich, a my możemy korzystać z danego zdjęcia w dowolny sposób.

Poniżej lista tych darmowych banków ze zdjęciami, z których korzystam najczęściej i które lubię najbardziej:

1. Kaboompics

Zdecydowanie mój faworyt w tej dziedzinie- zawsze znajdę tam zdjęcie, którego potrzebuję. Do tego są one dobrze dopracowane, gustowne i mają świetną jakość. Nowe fotografie pojawiają się bardzo często, dlatego trudno nie znaleźć czegoś dla siebie!

2. Jest rudo

Źródło pomysłowych zdjęć świetnej jakości. Ciekawe kompozycje i kolory, które cieszą oko i przyciągają uwagę. Warto skorzystać! Dodatkowo, obecnie na blogu trwa wyzwanie fotograficzne, które może okazać się super zabawą :)

3. Gratisography

Bardzo oryginalne zdjęcia, wygodnie podzielone na kategorie, dzięki czemu szybko znajdziemy to, co nas interesuje. Do tego plus za świetną jakość!

4. Travel Coffee Book

Przyciągnęła mnie kawa w nazwie i zostałam na dłużej. Oryginalne zdjęcia, które z pewnością przypadną Wam do gustu!

5. Don't erase

Fajne, minimalistyczne zdjęcia, na których często spotkamy kawę- to wystarczający powód ku temu, żeby z niego korzystać! ;)


Jeśli macie swoje, ulubione banki zdjęć, których nie ma u mnie na liście, będę wdzięczna za link w komentarzu :)