6 rzeczy, które ułatwi życie każdemu studentowi


Wielkimi krokami zbliża się październik, wkrótce wyprowadzisz się z domu i zaczniesz nowe, podobno niezwykle cudowne, studenckie życie. Nadejdzie czas na pierwszy, samodzielny obiad, włączenie pralki czy zatroszczenie się o worki na śmieci w odpowiednim rozmiarze. Niektórym zdarza się też zarobić wtedy swoje pierwsze pieniądze. I co?

Witam Cię serdecznie w tym jakże niesamowitym świecie, w którym funkcjonuję już 4-ty rok!Z tego powodu przygotowałam listę sześciu rzeczy, które ułatwią życie każdemu studentowi, niezależnie od kierunku studiów i stopnia zaawansowania w samodzielności. Potraktuj ten wpis z lekkim przymrużeniem oka, choć wymienione pozycje są niezastąpione! Temat ten poruszałam już w poważniejszy sposób, dlatego tym razem chcę wywołać uśmiech na Twojej twarzy!1. Mikrofalówka


Według mnie absolutne MUST HAVE. Przyda się zarówno do podgrzania obiadu jak i do zrobienia popcornu zanim zaczniesz oglądać kolejny serial. Pomoże oszczędzić Ci kupę czasu i zapobiegnie brudzeniu x garnków przy odgrzewaniu obiadu!

 

2. Konto na Facebooku


Bądźmy szczerzy- bez niego trudno funkcjonować w studenckim świecie. To dzięki grupie Twojego roku dowiadujesz się co trzeba zrobić, kiedy jest egzamin oraz kiedy kolejne ognisko w celu uczczenia kolejnej, zdanej sesji. Cenne informacje w jednym miejscu!

 

3. Pojemna torba/plecak


W mojej torebce zawsze jest pełno jedzenia, zeszyty oraz kalendarz i mały piórnik. Pojemna torba czy plecak będzie bardzo przydatny, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się pójść na wszystkie zajęcia w danym dniu, a nie chcesz wydawać majątku w automacie na uczelni. 

 

4. Kubek termiczny


Tylko nie taki, w którym kawa/herbata wystygnie zanim dojdziesz do autobusu, a po włożeniu go do torebki będziesz miał wszystkie zeszyty w kolorze kawy. Zainwestuj od razu w lepszy kubek termiczny, dzięki któremu przez 6 godzin będziesz cieszyć się ulubioną kawą/ herbatą, sącząc ją podczas wykładu. 

 

5. Aplikacja Qpony


Studenci to podobno mistrzowie oszczędzania. Zgadzam się z tą opinią. Instalując tę aplikację ułatwisz sobie życie i nie będziesz musiał się martwić, czy zabrałeś ze sobą kupony, które wczoraj wręczył Ci pan rozdający ulotki. Do tego gazetki promocyjne w jednym miejscu- dla prawdziwych łowców promocji (do których podobno należę!)

 

6. Jedzenie przywożone z domu


Jak już pewnie wiesz, studenci nazywani są "słoikami". I co z tego? Nie mów mi, że kiedy mama będzie proponować Ci porcję pierogów z truskawkami czy prawdziwego schabowego, to odmówisz. Nie łam mamie serca i sam skorzystaj z domowego jedzenia, którego brak na pewno na początku odczujesz. No i będziesz mieć okazję do nauczenia się obsługi mikrofalówki!


I nie wywracaj oczami, jeśli po raz setny usłyszysz, że studia to najlepszy okres w Twoim życiu. Mnie za niecałe dwa lata kończą się te dobre czasy i już wiem, że będę za nimi tęsknić!

Co byście dorzucili do tej listy? Macie coś, bez czego nie mogliście się obejść na studiach? A może podzielacie moje zdanie?