Mój idealny poranek z kawą (KWB1)


Prawdziwa miłośniczka kawy, którą chyba jestem, nie wyobraża sobie milszego rozpoczęcia dnia od ulubionej filiżanki kawy, sączonej jeszcze przed wyjściem do pracy/ na zajęcia. By doświadczyć właśnie porannego coffee time wstaję wcześniej- mam czas na zrobienie ulubionej kawy i poranną prasówkę.No właśnie- jak wygląda mój wymarzony poranek z kawą?

Jest to przede wszystkim poranek, podczas którego leniwie, już po śniadaniu, ale jeszcze w piżamie, udaję się do kuchni, gdzie po chwili rozlega się dźwięk mielonej kawy i cudowny zapach wydostający się prosto z ekspresu ciśnieniowego do mojego kubka.
Po spienieniu dużej ilości mleka i posłodzeniu kawy brązowym cukrem napawam się widokiem pięknego ogrodu, który towarzyszy mi od dzieciństwa. Do tego obowiązkowo coś słodkiego- tak już mam, że jak piję kawę, to odrobina słodyczy napawa mnie prawdziwym błogostanem.

Gdy mam już ulubioną kawę z dużą ilością spienionego mleka, zazwyczaj biorę do ręki książkę czy gazetę i rozkoszuje się cudowną chwilą tylko dla siebie. Wiem, że jeśli ma się rodzinę i małe dzieci nie jest to takie łatwe. Co ja mówię- jest to pewnie wręcz niemożliwe. Kiedyś pewnie, jeśli i ja będę panią domu, opis idealnego poranka z kawą będzie się ograniczał do paru wolnych chwil na szybkie wypicie kawy z uwagą na to, by nie znalazła się ona w niepożądanych, małych łapkach ;)

Nauczyłam się, że picie kawy oznacza właśnie spokojną, pełną relaksu chwilę, której bardzo potrzeba mi na samym początku każdego dnia. Chyba nigdy nie zrozumiem tych, dla których picie kawy oznacza pochłanianie rozpuszczalnej zalanej wrzątkiem, która- jak dla niektórych- może w ogóle nie mieć smaku (grunt, że jest to kawa).


Teraz kolej na Wasze idealne poranki z kawą, chętnie o nich poczytam! Pamiętajcie, że wpisy dodajecie za pomocą przycisku ADD YOUR LINK. Przycisk będzie widoczny aż do zakończenia wyzwania, czyli do 6.08.2015.

Post ten powstał w ramach KAWOWEGO WYZWANIA BLOGOWEGO. Jeśli jeszcze o nim nie słyszałeś, szczegóły znajdziesz TUTAJ. Dołączyć można w każdej chwili!