4 powody dla których piję kawę (KWB3)
Oficjalnie kawę pijam odkąd mi na nią pozwolono w domu, czyli mniej więcej od drugiej klasy liceum. Pamiętam jeszcze czasy, w których zapach kawy napawał mnie wstrętem i jako mała dziewczynka, widząc rodziców popijających wspólnie kawę mówiłam: "Mamo, ja nigdy nie będę pić kawy!".


Pierwsze próby jej samodzielnego picia nastały wcześniej niż w drugiej klasie liceum, bo w internacie, w którym to z koleżanką napawałam się pierwszą swoją, dorosłą kawą, popijaną podczas nauki do kolejnego cholernego sprawdzianu. Była to (o zgrozo!) Nescafe 3w1 prosto z saszetki, której teraz raczej nie nazwałabym kawą.

Ale przejdźmy do rzeczy czyli DLACZEGO PIJĘ KAWĘ?

- jest ona dla mnie chyba przede wszystkim swojego rodzaju magicznym napojem, które smak i aromat po prostu UWIELBIAM.

- przestałam traktować ją jako źródło, które wytworzy we mnie dodatkową energię, ale fajnie jest czasem powiedzieć: "mam tak dużo nauki, że zacznę od zrobienia dobrej kawy".

- jest dla mnie świetnym pretekstem do spotkań towarzyskich. Nie oszukujmy się- wypad na kawę z przyjaciółką czy randka w ulubionej kawiarni to zawsze dobry pomysł!

- jest doskonałym umilaczem czasu. Kiedy zaparzę kawę, najbardziej lubię po prostu spokojnie usiąść i sączyć ją w towarzystwie dobrej książki, gazety czy blogowych wpisów- wtedy czuję, że totalnie się relaksuję!

Na zdjęciu widoczna kawa popijana rankiem w ogrodzie- korzystam z wakacji, póki mogę!A Wy dlaczego pijecie kawę? Czekam na Wasze wpisy w ramach kawowego wyzwania blogowego. Ten wpis właśnie powstał z racji tejże zabawy. Jeśli jeszcze o niej nie słyszałeś, a chcesz dołączyć, zajrzyj TUTAJ