Moda na Paryż- "Zawsze szykowna" i nie tylko
Wyjątkowo modny stał się ostatnio ten Paryż. W księgarniach mnożą się książki o wszystkim co paryskie, a ja z chęcią ulegam tejże modzie. Paryż uwielbiam i koniecznie chce się tam udać. Kojarzy mi się z szalenie dobrą kawą, miłością, niezwykłym klimatem, dobrym winem no i eleganckimi kobietami. Miasto to jest numerem jeden na liście miejsc, które chciałabym zobaczyć. Podobno marzenia się spełniają więc mocno wierzę, że pochwalę się Wam kiedyś relacją z takiego pobytu.

Moda na Paryż sprawiła, iż na mojej półce z książkami dumnie prezentuje się kilka książek o tej tematyce. Najnowsza z nich to "Zawsze szykowna" - dzieło znanej francuskiej blogerki Tish Jett. Trafiłam na nią zupełnie przypadkiem, podczas jednej z wizyt w Empiku. Było to jednak przed premierą, dlatego, jako oszczędna i gospodarna osóbka, postanowiłam zaczekać, aż jej cena będzie bardziej przystępna, bo jak wiadomo- Empik do królowej cen nie należy.
Kiedy trafiła w moje ręce, zaczęłam ją czytać od razu. Książka ta to pewnego rodzaju poradnik, ujawniający sekrety ponadczasowego stylu, urody i seksapilu Francuzek, o którym słyszymy tak wiele. Zauroczyła mnie lekkim, humorystycznym językiem, dość charakterystycznym dla książek o francuskiej tematyce. Autorka wyjawia także na poszczególnych stronach sporo trików modowych czy urodowych, które w prosty sposób ułatwią nam życie i pomogą osiągnąć francuską elegancję.

Znajdziemy w niej przepis na lekki makijaż w bardzo francuskim stylu, zdobędziemy wiedzę na temat garderoby eleganckich paryżanek czy dowiemy się, jakie dodatki powinna posiadać w swojej szafie każda kobieta. Co więcej, autorka kieruje tę książkę do kobiet "w pewnym wieku" jako dowód, iż piękno, elegancja i szyk nie mają metryki.

Bardzo spodobały mi się także zestawienia krótkich porad, zatytułowane m.in "Dziesięć sekretów jak być zawsze szykowną", "Ratunek w nagłych wypadkach", "Sekrety makijażu" czy "Bezcenne porady ekspertów".Po lekturze tej książki dotarło do mnie, że sekret piękna, elegancji i szyku paryżanek to przede wszystkim NATURALNOŚĆ, PEWNOŚĆ SIEBIE oraz inwestowanie w KLASYKĘ.

Cytaty, które mnie urzekły:"Błyskotliwość, urok i inteligencja połączona z wiedzą to wartościowa waluta w królestwie Francuzki. Wystarczy dodać do tej mieszanki elegancję i w rezultacie otrzymujemy oszałamiający koktajl, pełny fascynującej kobiecości."

"Francuzki doceniają piękno prostoty i wiedzą, że kwintesencją luksusu nie jest ilość, lecz jakość."

"Jesteś wyjątkowa. Akcentuj swoje dobre strony. Nie masz stron złych, są tylko inne. Inne czyli niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju. To jesteś ty."


 "Nigdy nie poprawiajcie makijażu w miejscu publicznym (...) Jak trafnie zauważyła moja przyjaciółka Anne- Franqoise: Urodę należy poprawiać w samotności."

Tych, którzy kochają Francję oraz cenią Francuzki za ich klasę, styl i naturalność, zachęcam do lektury. Dzięki tej książce zmienicie swoją szafę, dodacie paryskiego szyku do swojej codzienności oraz dowiecie się, że prawdziwe Paryżanki myją włosy zaledwie dwa razy w tygodniu! (serio, to jest możliwe??)


 "Nie rozumiem jak kobieta może wyjść z domu, nie poprawiwszy nieco swego wyglądu, choćby w geście uprzejmości dla innych. A poza tym nigdy nie wiadomo, czy akurat tego dnia nie będzie mieć randez-vous z przeznaczeniem..."

                                                                                                            - Coco Chanel