Które z zachowań dzieci warto naśladować?
Dla naszych rodziców na zawsze pozostaniemy dziećmi i wiecie co? Mnie się to podoba! Co więcej, tęsknie za pewnymi urokami dzieciństwa, takimi jak chociażby beztroskie bawienie się z rówieśnikami czy potajemne jedzenie lodów w połowie maja!

Całkowita dziecinność byłaby na pewno nudna i niemożliwa przez całe życie, ale są pewne zachowania, które przydałyby się i w dorosłym życiu.

No właśnie, które z zachowań i cech dzieci warto naśladować? 

1. OPTYMIZM 


Tego nie brakuje chyba żadnemu dziecku, które ma beztroskie dzieciństwo i nie martwi się tym, co będzie jutro i pojutrze. Uśmiech, pogoda ducha i optymistyczne myślenie- nie porzucajmy tego wraz z nadejściem dorosłości!


2. SZCZEROŚĆ


Kolejna cecha, której zazdroszczę dzieciom i którą z pewnością warto naśladować. Bo przecież każdy z nas miał sytuację, w której dziecięca szczerość była rozbrajająca? No właśnie!


3. NATURALNOŚĆ


Zastanawialiście się kiedyś dlaczego dzieci tak świetnie wychodzą na zdjęciach? Odpowiedź jest prosta: są naturalne, nie udają kogoś kim nie są. To niewątpliwie przydatna umiejętność na każdym etapie naszego życia!


4. OKAZYWANIE UCZUĆ


Dzieci bardzo często się do nas przytulają i z pełną swobodą wypowiadają urocze "kocham Cię". Naśladujmy to, bo warto. Każdy z naszych bliskich z pewnością tego potrzebuje, prawda?


5. UFNOŚĆ


Dziecięca ufność zawsze mnie zaskakuje, bo jest urocza i bardzo naturalna. W dorosłym świecie często jesteśmy bardzo nieufni. Może warto to zmienić, chociaż trochę? Są przecież na świecie jeszcze dobrzy ludzie!
To co, kto z Was od jutra uśmiecha się częściej i nie narzeka na nieuchronność starzenia się? Zachęcam, bo dla optymistów świat staje się piękniejszy!