Po co Ci właściwie tablet?Tablet to urządzenie, które budzi wiele kontrowersji. Bo właściwie, po co nam taki gadżet?

To samo pytanie zadawałam sobie jeszcze kilka miesięcy temu, wahając się nad kupnem idealnego tabletu dla mnie. I co? Zaczęłam przeszukiwać internet w poszukiwaniu opinii i informacji, przyglądałam się akcjom promocyjnym i w końcu się zdecydowałam- wybór padł na iPada, ponieważ mam już iPhone i jestem niezwykle zadowolona.
Dzisiaj, po kilku miesiącach użytkowania tego sprzętu mogę śmiało powiedzieć, iż był to strzał w dziesiątkę! Co więcej, już sobie nie wyobrażam, że mogę go nie mieć!*. Ale zacznijmy od tego, DLACZEGO WARTO MIEĆ TABLETA?

Dla mnie to urządzenie jest niezwykle praktyczne. Dzięki niemu dostęp do internetu mam tam, gdzie chce, o wiele bardziej wygodnie niż na telefonie. Co do tworzenia plików tekstowych- pisanie na klawiaturze dotykowej nie sprawia mi większych problemów. Niejednokrotnie tworzę także blogowe wpisy siedząc przy kawie w jednej z kawiarni, właśnie z iPadem w ręce. Do tego miliony aplikacji, które ciągle odkrywam!

Kolejną sprawą jest wygoda- oglądanie filmów, granie w różnego rodzaju gry, przeglądanie stron internetowych i korzystanie z aplikacji to prawdziwa przyjemność. Z aplikacji takich jak na przykład Pinterest wolę korzystać właśnie na iPadzie- jest o wiele ładniejsza i wygodniejsza w obsłudze.

Kupując iPada zyskałam także czytnik e-booków- używam tradycyjnej aplikacji iBooks, która według mnie jest najlepsza. I chociaż dalej wolę tradycyjne książki, to powoli przekonuję się do tych w formie e-booków, ponieważ czytanie w ten sposób jest wygodniejsze i możliwe wszędzie, bez potrzeby dźwigania opasłych tomów.

Istotna jest także żywotność baterii- w moim sprzęcie jest ona zaskakująco dobra. Już z wcześniejszych recenzji słyszałam, że w Ipadach nie ma problemów z długo trzymającą baterią i jest to RACJA- używam go codziennie, a ładuję średnio raz na 5 dni. Fajne jest to, że wychodząc gdzieś z iPadem  torebce nie martwię się "gdzie go załaduję jak mi się skończy bateria w czasie pracy?"Podsumowując: jeśli potrzebujecie sprzętu, który zawsze zabierzecie ze sobą nie zauważając nawet, że obciążył Waszą torebkę, jeśli chcecie mieć dostęp do przydatnych aplikacji, jeśli lubicie oglądać filmy, czytać książki i blogi o wiele wygodniej- śmiało kupujcie iPada/tableta.

Wszystko to, co wymieniłam można oczywiście robić na laptopie czy komputerze stacjonarnym, ale tablet z pewnością umili Wam życie, a po kilku miesiącach będzie Waszym ulubionym gadżetem!

*chwila grozy już była, gdy przy kasie hipermarketu zorientowałam się, że nie mam iPada w torebce. Pognałam w ostatnio odwiedzane miejsce, którym była sofa w jednej z galerii. Jak się okazało, to właśnie tam zostawiłam mojego iPada, załatwiając jednocześnie x spraw przez telefon. Na szczęście są jeszcze DOBRZY LUDZIE- Pan siedzący na przeciwko mnie oddał tablet do biura galerii, mówiąc o tym wcześniej pani sprzątającej, która zapytała mnie "czy to Pani zgubiła tableta?" Ufff, JESTEM SZCZĘŚCIARĄ!
fot. pinterest.com