Jak aktywnie spędzasz czas? 5 moich ulubionych sposobówWiosenna aura wygania z domu nawet najbardziej opornych na aktywne spędzanie wolnego czasu. Przyznam się, że należę trochę do tego typu osób- zajęcia wychowania fizycznego zawsze były na mojej liście nielubianych przedmiotów, a sport nigdy nie był moją pasją.

Lubię aktywnie spędzać czas,  ale pod warunkiem, że nikt mnie do tego nie zmusza. Najlepiej czuje się na spontanicznych wycieczkach i wyprawach, które dają mi najwięcej radości, ponieważ oprócz aktywności mogę spędzać czas z najbliższymi! Z bieganiem u mnie słabo- najczęściej biegam tylko do nadjeżdżającego autobusu, który chce mi uciec, ale kiedyś może to zmienię?!

Jak lubię aktywnie spędzać czas?

1. Jazda na rowerze

absolutnie moja ulubiona forma aktywnego spędzania czasu. Ku mojemu zdziwieniu, na rowerową wycieczkę nie trzeba mnie długo namawiać. Uwielbiam rowerowe przejażdżki, które ostatecznie okazują się bardziej relaksujące niż wyczynowe. Posiadam rower miejski, który doskonale nadaje się na niezobowiązujące wycieczki. To właśnie z jazdą na rowerze kojarzą mi się każde moje wakacje!


2. Rolki

jeżdżę na nich od dziecka. Dostałam je w prezencie od taty i od tej pory są moim sprzymierzeńcem, jeśli chodzi o aktywność fizyczną. Do jazdy wybieram jednak dość równe tereny, bo jazda z górki wciąż napawa mnie przerażeniem ;)

3. Spacery

aktywność dla sportowych leniuchów, takich jak ja. Na pewno się Wam spodoba! Spacerować można do woli, zwłaszcza jeśli mieszka się w tak urokliwych zakątkach jak ja. Co więcej- wiele miejsc przywodzi na myśl wspomnienia- rowerowe wycieczki, pierwsze randki, przechadzki z przyjaciółkami i długie, wakacyjne dni...

4. Chodzenie po górach

daleko nie muszę ich szukać, bo górskimi szczytami jestem otoczona z każdej strony. Najmilsze górskie wypady to te z przyjaciółmi, w pełnym słońcu i z plecakiem na plecach. Śmiech, radość i totalna beztroska- naprawdę polecam! Wcale nie muszą to być dalekie, forsujące wycieczki. Wypad na miejscową górę, który wraz z opalaniem się na szczycie zajmie niemalże cały dzień zawsze mile widziany. Szkoda tylko, że czasu coraz mniej...

5. Pływanie

lubię pływać, choć na uczelnianej pływalni raczej mnie nie spotkasz. Zdecydowanie bardziej wolę indywidualne wycieczki na basen w gronie przyjaciół, które przybierają często formę relaksu. Tak, pływanie niezmiernie mnie relaksuje, a przy okazji pozwala zadbać o swoją kondycję- dwie pieczenie na jednym ogniu!
Aktywne spędzanie czasu najlepiej wychodzi mi w gronie bliskich i przyjaciół. Nie lubię jeździć na rowerze czy chodzić po górach w samotności. To nie dla mnie! W grupie jest zdecydowanie milej, przyjemniej i bezpieczniej, a wspomnienia i zdjęcia zostają nam na zawsze i wywołują promienne uśmiechy na twarzach!


Górskie pejzaże, które widzicie na dwóch zdjęciach to chwile uchwycone podczas górskich, lokalnych wycieczek!


A Wy jak spędzacie aktywnie swój wolny czas?