STUDENCKI ALFABET czyli stereotypowy post z przymrużeniem oka
Przedstawiam Wam STUDENCKI ALFABET- z przymrużeniem oka oczywiście, w pełni stereotypowy i bardzo subiektywny!

No to zaczynamy:

A jak ALKOHOL

swego rodzaju "nektar bogów", znajdziecie go w każdym studenckim mieszkaniu, bo zawsze może nadarzyć się odpowiednia okazja, aby coś oblać, uczcić, opić... krótko mówiąc: pięcioletni towarzysz życia!B jak BIBLIOTEKA

czasem dowiadujesz się gdzie jest dopiero wtedy, kiedy trzeba rozpocząć pisanie pracy dyplomowej. Wcześniej jakoś nie było okazji ani potrzeby. Ale to tylko czasami!

C jak CHILL

uczucie towarzyszące studentom bardzo często, niektórym nawet całe 5 lat. Najbardziej odczuwalny podczas sesji egzaminacyjnej, zwłaszcza dzień przed egzaminem!

D jak DZIEKANAT

mroczne miejsce, które znajdziecie na każdej uczelni. Wszyscy wiedzą, że lepiej je omijać, a jak już trzeba- przywdziać etykietę najsłodszego i najmilszego studenta na świecie!

E jak EGZAMINY

przedstawiać ich nikomu nie trzeba. Największe zmory, bez których studia były by prawdziwym ELDORADO!

F jak FANTAZJA 

trzeba jej mieć sporo, zwłaszcza na egzaminach- a nuż się uda zdobyć jakiś punkt? Przydaje się także podczas tłumaczenia się z nieobecności, bo standardy typu "zalało mi mieszkanie" już przestały działać!

G jak GOTOWANIE

zajęcie naprawdę wymagające, zwłaszcza jeśli Twoje kuchenne wyposażenie składa się z dwóch garnków i patelni z IKEI za 8 złotych. Ale jak to mówią- dla chcącego nic trudnego!

H jak HARÓWKA

tak Twoje studia postrzegają Twoi rodzice. I oby jak najdłużej.

I jak IMPREZA


niektórzy mają ją wypisaną już w oczach. Dopiero na studiach dowiesz się jak wygląda prawdziwa impreza i będziesz szczęśliwy, jeśli obudzisz się rano w znajomym miejscu.J jak JEDZENIE


studentom najczęściej go brakuje, bo zawsze znajdą się ważniejsze wydatki, jak chociażby wspomniana wyżej impreza. Chyba, że należysz do burżujów, którzy jadają codziennie na mieście, to nie mamy o czym rozmawiać!

K jak KSERO


statystyczny student odwiedza je tylko dwa razy w roku, przed sesją. Ci bardziej pilni- po każdych zajęciach!

L jak LENIUCHOWANIE


to właśnie nam, studentom, podobno wychodzi ono najlepiej. Potwierdzacie?

M jak MAKARON

niezbędna baza do niemalże każdego studenckiego dania. Jest makaron- jest obiad na tysiąc sposobów!

N jak NOTATKI


cenna rzecz, o którą warto powalczyć przed egzaminem. No chyba, że to Ty jesteś na pozycji wygranej i pożyczasz innym, którzy gonią z Twoim zeszytem do ksera- brawo!

O jak OLEWANIE


olać można wszystko, byle umiejętnie. To zazwyczaj idzie nam na studiach najlepiej, prawda?

P jak PROMOTOR


jego zdanie jest najważniejsze, a na maila zwrotnego po wysłaniu kolejnych fragmentów pracy czekasz w niepowtarzalnym napięciu, nie mówiąc już o biciu serca, które towarzyszy przy jego otwieraniu!

R jak RABATY


ulubione słowo każdego studenta, zwłaszcza jeśli obowiązują w punktach gastronomicznych. To też obowiązkowe słowo przy ZAMAWIANIU PIZZY!

S jak SŁOIKI


towarzyszą studentom mniej więcej do połowy tygodnia, bo to właśnie wtedy najczęściej kończy się jedzenie przywiezione z domu. A szkoda.

T jak TRUNEK


to samo co alkohol, ale tego na studiach nigdy za wiele!U jak ULEWANIE


dotyczy oczywiście tylko tym, którzy trafią na zły humor egzaminatora, albo zwyczajnie nie przypadną mu do gustu!


W jak WYKŁAD

te ciekawe zdarzają się bardzo rzadko, zwłaszcza o 8.00 rano. Ale chodzisz dzielnie, oczywiście tylko tam, gdzie sporządzana jest lista obecności!

Z jak ZERÓWKA


prawdziwy bonus od wykładowcy, choć i tak się pewnie na nią nie nauczysz- albo olejesz i pójdziesz "na strzała", albo zwyczajnie braknie Ci czasu. Bywa!


Jak się Wam podoba studencki alfabet? Dołóżcie koniecznie coś od siebie!