Jak efektywnie i przyjemnie uczyć się angielskiego?

Zacznę chyba najbardziej oklepanym stwierdzeniem, z którym spotykamy się niemalże wszędzie- języki to podstawa. W dzisiejszych czasach nie pozostaje niestety nic innego jak tylko się z tym pogodzić... zastanówmy się więc jak efektywnie i przyjemnie uczyć się angielskiego, aby nie stało się to jedynie przykrym i koniecznym obowiązkiem. 

Należę do osób, które przygodę z językiem angielskim zaczęły dopiero w gimnazjum. Dla osób z dużych miast to chyba nie do uwierzenia, ale za moich czasów (jak to brzmi!) królował w szkole język niemiecki.

Wraz z kolejnymi klasami i szkołą średnią rozwijałam więc swoje umiejętności i dotarłam do momentu, w którym chcąc uczyć się angielskiego muszę zadbać o to samodzielnie, bo lektorat na studiach już zdany i jako tako przygoda z angielskim się skończyła.
Jakie są moje sposoby na naukę angielskiego?


1. Oglądanie filmów i seriali po angielsku- to chyba najprzyjemniejszy sposób na naukę, który nigdy się nie nudzi. Połączenie przyjemnego z pożytecznym, dlatego chętnie korzystam!

2. Fiszki- odkryte w liceum- bardzo pomocne. Zwłaszcza, jeśli mam do opanowania sporą porcję nowych słówek. Poza tym robienie małych karteczek to sama przyjemność! Te gotowe, dostępne w sklepach również są bardzo fajne!

3. Repetytoria, książki ćwiczeniowe- sięgam po nie chętniej niż po podręczniki. W księgarniach wybór jest naprawdę imponujący i każdy znajdzie coś dla siebie, na każdym poziomie nauki. Najbardziej lubię te, w których są ćwiczenia z tekstem, który trzeba przeczytać ze zrozumieniem!

4. Słuchanie radia w języku angielskim- mam pobraną aplikacje na telefonie i słucham jak mam tylko wolną chwilę, albo w trakcie wykonywania innych czynności. Najczęściej wybieram BBC radio. Bardzo fajne i wygodne, a do tego całkiem za darmo masz kontakt z codziennym językiem i wieloma tematami.

5. Gazety do nauki angielskiego- odkryte (niestety!) dopiero niedawno. Bardzo przyjemna forma nauki, sięgniesz po nią na pewno chętniej niż po kolejny podręcznik! Osobiście kupuję czasopismo English Matters. Gazety tego typu dostaniesz w księgarniach i większych salonach prasowych.

Nawet jeśli jesteście językowymi leniuchami, poprzez łączenie nauki z zabawą czy rozrywką można skutecznie nauczyć się języka obcego, do czego Was gorąco zachęcam i mam wielką nadzieję, że sama jeszcze bardziej się zmotywuję!