5 sposobów na efektywny relaks- to możliwe!
Dopiero był weekend, nawet się nie obejrzałaś, a już witasz kolejny piątek... Czas ucieka nie wiesz kiedy, ciągły stres, praca, uczelnia, milion zaległych spraw, torba z praniem sama wychodzi już z szafy, a Twój promotor nęka Cię o kolejny rozdział pracy dyplomowej...

Jeśli czytając to pomyślałaś- "o kurcze, to o mnie!" Pora na solidne odstresowanie - możesz wierzyć albo nie, ale jeśli poświęcisz chociażby chwilę na solidny relaks, dobry nastrój, uśmiech no i ENERGIA wrócą i to w solidnej ilości!


Jak możesz się efektywnie zrelaksować?

1. Utnij sobie krótką drzemkę- banalne, ale jakże efektywne. Warunek jest jeden- telefon i wszystkie inne dobrodziejstwa dzisiejszych czasów zostawisz poza zasięgiem swojej ręki i najlepiej oczu- tylko wtedy możemy mówić o relaksie

2. Zrób sobie kawę i usiądź wygodnie z gazetą - niech to będzie chwila tylko dla Ciebie. Wszystko inne niech się nie liczy, chociaż na moment!

3. Weź relaksującą kąpiel- możesz dodać olejków do kąpieli albo swojego ulubionego płynu, leżeć w pianie i nie myśleć o niczym co frustrujące

4. Dobra książka- wybierz lekką lekturę, zaparz kawę lub herbatę w ulubionym kubku i relaksuj się, zanurzając w literackim świecie!

5. Spacer z najbliższymi- korzyść jeszcze większa, bo zrelaksują się także i oni- ustronne miejsce, cisza, świeże powietrze, śpiew ptaków i promienie słońca- czego chcieć więcej?

Pamiętaj- żeby się zrelaksować i odstresować musisz na chwile oderwać się od obowiązków i setek spraw, które kołują Ci po głowie. Nie myśl co mogłabyś za ten czas zrobić- Tobie też należy się odpoczynek!

Macie jakieś swoje sposoby na efektywny odpoczynek?