Święta offine- podejmij wyzwanie!

Święta Wielkanocne- dla nas, chrześcijan, najważniejsze święta w roku. Staram się je z każdym rokiem przeżywać lepiej i doroślej. Nie skupiać się tylko na wielkanocnych zajączkach i jajeczkach, ale na tym najważniejszym- na Zmartwychwstałym. O tym jednak była już mowa w poście o sensie Świąt Wielkanocnych, a raczej o utracie ich sensu.Przed nami wielkie dni, nie tylko ze względu na nazwę- Wielki Czwartek, Piątek, Sobota i w końcu radosna- Wielka Niedziela! Jak co roku, odkąd tylko pamiętam, święta staram się przeżywać z dala od komputera, internetu i telewizji. Dni wyciszenia, odpoczynku i zgłębiania tego, co najważniejsze czyli MOJEJ WIARY. Mówię tu zwłaszcza o "smutnych dniach świąt", którymi jest Wielki Czwartek, Wielki Piątek no i Wielka Sobota, nie cała jednak. Potem przychodzi czas radosnego świętowania!Pokusy są, zwłaszcza w Wielki Piątek, kiedy praktykuję post ścisły czyli tylko trzy posiłki dziennie, w tym dwa lekkie i jeden do syta. Wtedy, jak na złość, odkąd otworzysz rano oczy, myślisz tylko i wyłącznie o jedzeniu. I tak przez cały dzień!

Święta to także czas rodzinnych spotkań i wspólnego spędzania czasu. Warto więc wyciszyć się na te czekające nas dni i chociaż na chwilę przemyśleć najważniejsze wartości w naszym życiu.

Podejmij więc swego rodzaju wyzwanie- święta offine. Zapewniam Cię, że będą one dzięki temu lepiej przeżyte, bardziej zapamiętane i bardziej zrozumiałe.

Życzę także wszystkim i każdemu z osobna radosnych świąt Wielkiej Nocy, przeżytych w rodzinnym gronie, pełnych spokoju, miłości i radości ze Zmartwychwstałego!


źródło: pinterest.com