Praca biurowa- dlaczego ją uwielbiam?Bardzo często słyszę komplementy o treści "wyglądasz jak prawdziwa pani urzędnik", albo "idealnie pasujesz do biura". Uśmiecham się wtedy do siebie w duchu, bo studiuję właśnie administrację, panią urzędnik mam zamiar zostać i to już za dwa lata!

Pomyślicie pewnie- musi być z niej zimne, nieuśmiechające się babsko, które będzie zabijać wzorkiem potencjalnych penitentów już w drzwiach urzędu. Nie jest chyba tak źle, chociaż czasem zdarza mi się patrzeć spod okularów, a praca biurowa jest naprawdę fajna!

O studiowaniu administracji zaczęłam myśleć dopiero w klasie maturalnej. Nie wiem skąd mi to przyszło do głowy, ale był to strzał w dziesiątkę. Pracę biurową darzyłam sympatią od zawsze, bawiąc się w dzieciństwie w biuro i układając wokół siebie sterty papierów, które podpisywałam czy segregowałam. No własnie- uwielbiam papierkową robotę.

Dlaczego?Po pierwsze, jest to idealna praca dla kobiety- czysta, lekka i schludna, a przy tym masz szansę wyglądać profesjonalnie, zwłaszcza jeśli obowiązuje Cię dress code.

Po drugie, najczęściej pracujesz 8-16, a po wyjściu z pracy nie musisz już o niej myśleć. Dla kontrastu można podać zawód nauczyciela, który o szkole, sprawdzianach, ocenach i uczniach myśli niemalże non-stop.

Po trzecie, praca papierkowa uczy organizacji. Ci, którzy mają ją w genach stają się jeszcze bardziej perfekcyjni, bo biurko urzędniczki, na którym widnieje bałagan to bardzo zła wróżba :)

Powodów znalazłoby się pewnie o wiele więcej, ale wymieniam te, które od razu przychodzą mi na myśl, kiedy myślę o pracy biurowej.
Nie warto więc postrzegać urzędniczek jako zimnych i oschłych kobiet, a w drzwiach urzędu czy biura mile widziany jest uśmiech!

zdj.pinterest.com