Organizacja notatek- STUDIA


organizacja notatek studiaRozpoczynając studia na pewno zastanawiasz się, jaką formę notowania wybrać, albo w ogóle jak zacząć ogarniać wszystko to, co dzieje się na zajęciach. I ja przechodziłam przez ten etap. Teraz gdy jestem na 3 roku do notowania, a właściwie organizowania notatek, podchodzę z dużo większym spokojem.
Nie potrafię notować na laptopie- najbardziej podobają mi się notatki zapisywane ręcznie, które potem tworzą piękną kolekcję!

Nie ma idealnego sposobu na notatki ze studiów. Ile osób, tyle sposobów, bo organizacja notatek jest sprawą bardzo indywidualną.Jak to wygląda u mnie?

Jestem osobą trochę pedantyczną. Nie znoszę bałaganu w papierach, lubię mieć wszystko poukładane i posegregowane. Takie też są moje notatki ze studiów. Testowałam parę sposobów, aby zobaczyć, który będzie najlepszy.


I rok- notatki w formie luźnych kartek A4, które wpinałam potem do dużego segregatora, w którym wydzielone miałam przedmioty. Sposób bardzo dobry, ale niestety niezbyt praktyczny. Kartek szybko przybywa, a segregator staje się niezmiernie ciężki. Mimo tego fajnie wygląda gruby segregator na półce, który ma w sobie niebanalną kolekcję zapisanych ręcznie przeze mnie kolorowych kartek!


II rok- zeszyty w formacie B5. Mój ulubiony format- nie za mały i nie za duży, aby go nosić w torebce. Zmieszczą się także do mniejszej torebki. Sposób, z którym się bardzo zaprzyjaźniłam. Wybrałam po 2 zeszyty B5 na semestr, w których zrobiłam sobie podziałki na poszczególne przedmioty. Wszystko miałam przy sobie, co sprawdzało się także podczas nauki do egzaminów- nie trzeba było myśleć czy zabrałam wszystkie materiały do nauki? Zeszyt do torby i gotowe!


III rok- pierwszy semestr upłynął mi także w formie notatek w zeszytach B5. Od tego semestru robię jednak eksperyment. Zakupiłam segregator A5 wraz z solidnym plikiem luźnych kartek tego samego formatu. Wszystko to dlatego, że mam mało przedmiotów i najczęściej na uczelni spędzam jakieś 3-4 godziny dziennie, a nie jak w poprzednich latach- po 10. Kartki będę nosić w specjalnej zamykanej "okładce", która ma także miejsce na włożenie bloku A5 i innych karteczek. Całość notatek będę gromadzić w segregatorze, który czeka jeszcze na włożenie do niego kolorowych przegródek z przedmiotami :)

A Ty? Masz jakiś sprawdzony sposób na notowanie podczas studiów? A może w ogóle nie robisz notatek? ;)