Co zobaczyć w Krakowie? Obowiązkowe punkty każdej wycieczki!
Kraków
jest miastem, w którym zakochałam się i to chyba na stałe. Oczarowało mnie swoim klimatem i wyglądem, ale także pozwoliło poznać uroki miejskiego życia, które niezwykle różni się od codzienności w małych miejscowościach.

Wielu z Was chciałoby odwiedzić Kraków. W dzisiejszym poście parę wskazówek dotyczących tego, co można robić po przyjeździe do miasta królów. Wszystkie sprawdzone i przetestowane osobiście.
1. RYNEK- obowiązkowy punkt każdej wycieczki po Krakowie. Urokliwy rynek, zabytkowe uliczki i kolorowe kamienice. To tutaj poczujesz prawdziwy klimat tego miasta! Do tego dochodzą oczywiście kawiarenki na głównej płycie Rynku, hejnał grany z wieży mariackiej co godzinę oraz konne bryczki wożące najczęściej zamożnych, zagranicznych turystów.

2. KRAKOWSKI KAZIMIERZ- przez jednych uwielbiany, a przez niektórych przyjmowany jako mętna część Krakowa. Warto jednak zobaczyć, by samemu wyrobić sobie opinię. Jedno jest pewne- urzekną nas maleńkie, jakże stare uliczki, zapiekanki słynne nie tylko na krakowskim Kazimierzu oraz klimat ulatniający się zza drzwi Synagogi.

3. SPACER NAD WISŁĄ- nawet jeśli znamy już legendę o Smoku Wawelskim, bulwary Wiślane przyciągną nas pięknymi widokami, możliwością swobodnego spaceru i spokojem, który w połączeniu z pięknym i słonecznym dniem daje niesamowite efekty. Lubię tam spacerować w piękne dni, na przykład w przerwie między zajęciami na uczelni!

4. PRZERWA NA KAWĘ I CIACHO- jak dla mnie- obowiązkowa podczas każdej wycieczki. W Krakowie miejsc, w których napijemy się wspaniałej kawy i zjemy niesamowite ciacho jest naprawdę wiele. W zależności od upodobań, możemy wybierać spośród studenckich lokali, klimatycznych kawiarenek czy znanych w innych miastach sieciówek. Według mnie najlepsze urokliwe kawiarenki, najlepiej te z widokiem na krakowskie uliczki wokół rynku!

5. KRÓLEWSKI WAWEL- nawet, jeśli samo zwiedzanie zamku królewskiego nie jest naszym marzeniem, dobrym pomysłem będzie spacer na Wawel, który proponuje nam piękne widoki, wiele miejsc do odpoczynku oraz pięknie zagospodarowaną przestrzeń. Polecane głównie latem, z racji wspaniałej zieleni i kwiatów!


Powyższe zdjęcia to Kraków w moim obiektywie, uchwycony podczas spacerów w różnych porach roku.

P.S. Dziś 8 marca czyli nasz dzień- DZIEŃ KOBIET! Kwiaty od Waszych mężczyzn pewnie już się dumnie prezentują w wazonach ;)
Pamiętajcie- bycie kobietą jest piękne!