Moja pierwsza miłość...do blogowania! (WWB1)


Dzisiejszy wpis będzie efektem udziału w Walentynkowym Wyzwaniu Blogowym, organizowanym przez autorkę bloga Żona na nibyDo 14 lutego jest jeszcze prawie tydzień, dlatego zdecydowałam się na udział w tym bardzo ciekawym przedsięwzięciu :)

Ale do rzeczy.

W poście na temat mojej pierwszej miłości postanowiłam opisać miłość do blogowania, która zaczęła się już we wczesnych czasach szkolnych. Posiadanie własnego bloga było wtedy bardzo modne. "Sweet blogaski" pojawiały się niczym grzyby po deszczu. Największym marzeniem było uzbieranie jak największej ilości komentarzy, które w większości przypadków miały treść "fajny blog wpadnij na xxx".Obecnej wtedy modzie uległam również ja, mająca wtedy 14 lat i dopiero poznająca uroki wirtualnego świata.

Gdy przypominam sobie mojego pierwszego bloga, od razu na mojej twarzy pojawia się uśmiech. Jaki był? BARDZO DOJRZAŁY. Co więcej, był to blog tematyczny. Czego, a raczej kogo dotyczył? Osoby Jana Pawła II- jego życia, pontyfikatu, twórczości czy sylwetki.

Blog ten gubił się troszkę wśród wszystkich "sweet blogasków", ale z zapałem dodawałam na nim nowe wpisy. Dostawałam także sporo motywujących i miłych komentarzy, które zachęcały mnie do dalszych działań.

Blogowanie już wtedy dawało mi więlką radość. Miałam swoje miejsce w sieci, w którym mogłam dzielić się z innymi swoimi zainteresowaniami i poglądami. Dzięki niemu poznawałam także bliżej osobę Jana Pawła II i jego historię.

Jak można się domyślić, blog ten umarł śmiercią naturalną, wraz z rozwojem tego typu przejawów twórczości oraz moim dojrzewaniem. Został potem usunięty, razem ze starą skrzynką pocztową,
Ale zostały po nim bardzo miłe wspomnienia i swego rodzaju duma, że blog ten był inny niż wszystkie: dojrzały i tematyczny, poświęcony tak wielkiej osobie, jaką jest papież Jan Paweł II, dzisiaj już święty.

Miłość do blogowania, jak widzicie, trwa nadal w nieco bardziej wysublimowanej i nowocześniejszej wersji. Nie zmienił się także szacunek i uznanie dla Jana Pawła II, który jest dla mnie w dalszym ciągu wielkim autorytetem.